Obec Lazníky

Záhorské slavnosti - Veselíčko 10.6.2017

plakat_zahorske_slavnosti_NAHLED_01.jpg

Záhorské slavnosti 2017_final.pdf

-----------------

 

 

------------

 

Kino HVĚZDA Přerov - program

 

Pozvánka do kina - červen

Poslední měsíc školního roku je se blíží a i v něm se můžete těšit na spoustu premiér a filmových pecek, které na vás čekají v kině Hvězda v Přerově.


První červnovou novinkou je dobrodružné akční fantasy Wonder Woman, které snad není třeba ani představovat. Premiéru má hned 1. června a k vidění je ve 2D i 3D formátu. Druhou premiérou stejného data je český poeticko historický snímek Tehdy spolu. Ten vypráví příběh mladé Židovky, která se na Valašsku ukrývá před hrozbou deportace v období II. světové války. Snaží se zapadnout do nového prostředí, poznává tradiční řemesla, tradice, domácí zvířata, a také zde prožívá svoji první dětskou lásku. Avšak tíha válečné doby doléhá i na venkov a dívka si musí dávat pozor, aby její tajemství nikdo neodhalil. 


Dalším očekávaným filmem měsíce června je Mumie. Přijďte se podívat, jestli Tom Cruise a Russel Crowe zastaví probuzenou princeznu Ahmanet, která by chtěla zničit celý svět. Film hrajeme ve 2D i 3D od 8. června. V tentýž den má premiéru také komedie režiséra Petra Václava Skokan – ta je o tom, jak to vypadá, když se propuštěný kriminálník vydá bez peněz stopem do Cannes, protože všichni v televizi mluví o filmovém festivalu, a o tom, že nějaký opilec, neherec, tam prý dostal cenu za film a stal se hvězdou. 


Po úspěchu Anthropoida distributoři snímku Smrtihlav trochu otáleli, ale v červnu nakonec pustili do světa americkou verzi, která rovněž připomíná atentát na Heydricha. Tajemství historické události chtějí tvůrci tentokrát ukázat více z druhé strany. Film odhalí nejen silný příběh odvážných parašutistů, ale především příběh Heydricha, kterého ztvárnil australský herec Jason Clarke (Everest, Velký Gatsby, Úsvit planety opic). Smrtihlav tak přiblíží nejen kariéru, ale i osobní život, jednoho z nejvýše postavených mužů Třetí říše. Premiéra 9.6. 


Dětské publikum se konečně dočkalo trojky animované rodinné komedie Auta. Poprvé se na ni můžete podívat v pátek 16.6. Dalšími filmovými hity s červnovým uvedením do kin jsou Transformers: Poslední rytíř, Extrémní rychlost nebo Já padouch 3.


Pro milovníky artových filmů máme připravené Finské léto s Akim Kaurismäkim, které startuje 21. června snímkem z 83. roku Zločin a trest. Až do konce srpna pak budou co 14 dní následovat další snímky z dílny této jedné z největších filmařských kapacit současnosti. 


Premiéru bude mít také koncert Jonase Kaufmanna: Moje Itálie. Jonas Kaufmann se rozhodl vzdát hold své milované Itálii a kultuře, která ho ovlivnila a přivedla k opeře. Puccini a Verdi nejsou hlavními jmény koncertu, ale hity legendárních tenorů jakými byli Enrico Caruso & Lucia Dalla ano. Koncert byl nahrán v Teatro Carignano v Turýně za doprovodu Orchestra Sinfonica Nazionalle della RAI v čele s dirigentem Jochenem Riederem. Z Kaufmannových úst zazní písně jako “Torna a Surriento”, “Cor’ngrato”, “ Mattinata”, “Parla pie piano”, “Caruso” a “Il canto”.


A nejen to, ale ještě mnohem víc snímků na vás čeká v našem kině Hvězda v Přerově! Tak neváhejte a stravte s námi červen, těšíme se na vás!

S pozdravem BcA. Svatava Měrková, kino Hvězda Přerov, vedoucí

602 192 653

www.kinohvezdaprerov.cz

-------------

 

Muzeum Komenského Přerov

Hlinsko.jpg

Pozvánka Hlinsko.jpg

-------------

 

Zájmové kroužky Atlas Přerov

Nabidka ATLAS 2016-17_2.JPG

Nabidka BIOS 2016-17_2.JPG

--------------

 

Akce kulturní dům Šternberk

Marta Kubišová 1.jpg

 

--------------

Pozvánka do muzea Tršice

Obecní muzeum Tršice oznamuje otevření části nově zrekonstruovaného muzea, které můžete navštívit každé pondělí od 17-18 hodin, nebo si domluvit prohlídku s výkladem u správkyně muzea. Zároveň prosíme o darování exponátů k dalšímu rozšíření rekonstrukce a to především starou postelí a čely, nástěnným umyvadlem, sporákem, kredencí, stolem či jiným starým vybavením kuchyně.

Za darované věci předem děkujeme a těšíme se na Vaši návštěvu.

Správce muzea v Tršicích, tel.: 721 232 428

--------------

Moravské divadlo Olomouc

A4 květen 2017.pdf

A4 červen 2017.pdf

 

--------------

Středisko volného času Lipník n/B

Den_kavy_ver1.jpg

LK_U_CAPA_2017_A4_PRESS.pdf

SVCL_LKL_2017_A4_PRESS.pdf

měsíčník červen 2017.pdf

 

--------------

Muzeum Olomouckých tvarůžků v Lošticích

srdečně Vás zveme na prohlídku do Muzea Olomouckých tvarůžků v
Lošticích.

Máme bezbariérový přístup. Rezervovat se můžete na našich
webových stránkách (www.rezervace.tvaruzky.cz [1])

nebo telefonicky.

VSTUPNÉ:

Základní vstupné - 50 Kč

Snížené vstupné: děti 6 - 15 let - 30 Kč

Snížené vstupné: studenti do 26 let - 30 Kč

Snížené vstupné: senioři od 65 let - 30 Kč

Rodinné vstupné (1 - 2 dospělí + max. 4 děti do 15 let)

Zdarma (Děti do 6 let, osoby ZTP)

Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

S pozdravem

Muzeum Olomouckých tvarůžků

Palackého 4, 78983 Loštice

Tel: 583 401 217

 

 

 

28. 6. Lubomír

Zítra: Petr a Pavel

Zavolejte / napište nám

+420 581 228 022
Obec Lazníky
Lazníky 116
Veselíčko u Lipníka n. B.
751 25

obec@lazniky.cz

-------------------

+420 581 228 022

Spolek pro kulturu obce Lazníky

Lazníky 116

751 25

kultura.lazniky@seznam.cz

Jak pomohla Evropská unie a Evropský sociální fond naší obci?

OP+LZZ+VPP.jpg

http://www.psidetektiv.cz/

Návštěvnost stránek

088748